وبسایت رسمی دکتر شیلا رزاق‌کریمی
جست‌وجو

#24 پنج عادت کوچک که می‌تواند زندگی شما را برای همیشه تغییر دهد

درود و سلام. شیلا رزاق‌کریمی هستم و با ترجمه‌ی یک ودیوی انتخابی دیگه از مجموعه‌ی سایک‌توگو باهم هستیم. سپاسگزارم از‌تون که ودید رو می‌بینید و به اشتراک می‌ذارید و سلامت ذهن و روانشناسی ساده و کاربردی در دسترس همه قرار می‌گیره. بازهم ممنون

احساس سردرگمی تو زندگی می‌کنید؟ بی‌حس و کرخت شدین؟ مثلا هیچ پیشرفتی به سمت اهدافتون ندارین و حس می‌کنید روزاتون یکنواخت دارن تکرار می‌شن و ملال‌آور شدن؟

 امروزه زندگی با کار کردن‌مون بین 8 صبح تا 5 بعد از ظهره می‌گذره یا اگه دانشجو و دانش‌آموزید، مجبورید مدام تکلیف انجام بدید و زمان زیادی از زندگی‌تون می‌گیره.خوب کاملا طبیعیه: حس کنید گیر کردید.

اما مهمترین کار وقتی حس می‌کنید کارها داره کند پیش می‌ره یا اصلا پیش نمی‌ره، اینه که یک اقدامی انجام بدین.

توی این ویدیو پنج عادت کوچیک رو باهاتون درمیون می‌ذارم که می‌تونه زندگی‌تون رو برای همیشه تغییر بده.

یک ـ سه چیزی که بخاطرشون شکرگزارید رو بنویسید.

تاحالا شده اتفاق خیلی مهمی براتون افتاده باشه و بخواهید یادش بیارید؟ ولی اونو ننوشته بودین و کامل فراموشش کردیدین؟

شما نمی‌تونید فقط به حافظه‌تون تکیه کنید و تمام چیزهای مهم زندگی‌تون رو به یاد بسپورید. زمان می‌گذره و ممکنه بعضی از چیزهای مهم زندگی رو فراموش کنید. یا چیزایی‌که باید براشون شکرگزار باشید رو.

 نوشتن چیزهایی که براش شکرگزارید، حس قدردانی‌ و تقویت می‌کنه و این امکان رو می‌ده که به گذشته فکر کنید و کمک می‌کنه: دیدگاه تون رو تغییر بدین.

مطالعات نشون دادن: حس قدردانی باعث می شه شبها راحت‌تر بخوابید.

استرستون کمتر بشه… و ارتباطات‌تون بهتر. ایجاد عادت نوشتنِ سه چیزی که قدردانش هستید، توی دفتر قدردانی، تغییرات مثبتی برای زندگی‌تون همراه داره.

به اشتراک گذارید
دیدگاه خود را بنویسید

اپیزود 24